دوره‌ طراحی

۵ رابط کاربری جذاب دوست‌یابی در فیس‌بوک

رابط کاربری جذاب

۵ رابط کاربری خلاقانه برای دوست‌یابی

در این مقاله به معرفی رابط کاربری ساخته‌ شده توسط Alexandr Hom yakov میپردازیم. نوار زبانه پایین این رابط مانند برنامه اصلی فیس بوک است. همچنین در بالای صفحه، قابلیت استوری (داستان) دارد. در خصوص ویژگی دوست‌یابی، صفحه فیلتری پیاده‌سازی شده است که افراد می‌توانند فرد موردنظرشان را براساس محل، حداکثر فاصله، جنس و سن پیدا کنند. این برنامه همچنین یک رابط تمیز برای چت با قابلیت جستجوی پروفایل دارد.

 

نرم افزار دوستیابی فیسبوک
نرم افزار دوستیابی فیسبوک

این رابط کاربری خیره‌کننده مدرن که توسط Parsa ساخته شده است برای پس زمینه، از رنگ تیره و برای متن از رنگ سفید استفاده می‌کند. نوار زبانه پایین دارای سه صفحه است : پروفایل کاربر، واسطه رابطه بین افراد از طریق عکس که قسمت بزرگی از صفحه را شامل می‌شود و سپس صفحه پیام‌ها.

ساخته شده توسط Parsa
ساخته شده توسط Parsa

Ciuban Razvan این رابط را با یک صفحه اصلی بوسیله کارت‌های پروفایل ایجاد می‌کند که قابلیت کشیدن به چپ و راست دارد. کاربر همچنین می‌تواند نسبت به هر پروفایل واکنش نشان دهد، اطلاعات بیشتری را مشاهده کند یا پیام بفرستد. در صفحه سمت راست، صفحه ورود قرار دارد که کاربر می‌تواند با یک حساب Facebook وارد سیستم شود یا می‌تواند پروفایل جدیدی ایجاد کند.

استفاده از کارت‌ها
استفاده از کارت‌ها

رابط  Pankaj Nautiyal من را یاد Tinder می‌اندازد. در واقع، کاربرانی به هم نشان داده می‌شوند که علایق مشترک داشته باشند، درصورتی که کاربری طرف مقابل را دوست نداشته باشد انگشتش را به سمت چپ می‌کشد و اگر بخواهد با او دوست شود انگشتش را به سمت راست می‌کشد تا با فرد موردنظر در تماس باشد. در صفحه پیام‌ها، ما همچنین ویژگی استوری‌های برتر را داریم که در هدر قرار دارد و مشابه اینستاگرام است.

نرم افزاری مشابه با Tinder
نرم افزاری مشابه Tinder

در آخرین رابط، Shadhin Arafat یک رابط خلاقانه غنی از کارت‌های گرد، دکمه‌ها و نماهایی با شکل‌های گرد ارائه می‌دهد. حالت معروف ” ضربه زدن برای لایک پست” ، ویژگی‌های چت با پیام‌های صوتی نیز در اینجا حضور دارند و با همان سبک گرد ارائه می‌شوند.

منبع: uxplanet.org

آکادمی آژانس طراحی دایره

آموزش طراحی در آژانس طراحی دایره شامل بوت‌کمپ طراحی ۰ تا ۱۰۰، طراحی تجربه کاربری، طراحی تعاملی، طراحی دیزاین سیستم، رنگ و تایپوگرافی و…

به اشتراک‌گذاری در

لوگو سایت

آژانس طراحی دایره

Search