دوره‌ طراحی

Big Sur و درس های UX آن – سیستم عامل جدید مک بوک

در Big Sur اپل مشکلاتی وجود دارد، اما بیایید به چند تصمیم UX که آنها (اکثرا) درست دریافت کردند، نگاهی بیندازیم. بزرگترین شرکت فناوری در جهان به تازگی سیستم عامل جدیدی راه اندازی کرده است.

کاربر در اولویت اول

برای حفظ تمرکز بر محتوای کاربر ، تأکید بر رابط کاربری کاهش یافته است. دکمه ها و کنترل ها در صورت نیاز ظاهر می شوند و در صورت عدم نیاز عقب می روند. حاشیه ها نرم یا برداشته شده اند.

رابط کاربری برای سرویس دهی به کاربر وجود دارد – نباید توجه را به خود جلب کند. پیچیدگی بصری را برداشته و نسبت سیگنال به نویز را افزایش دهید.

حریم خصوصی و شفافیت در Big Sure

پیشگیری و شفافیت پیگیری به Safari اضافه شده است. با الهام از برچسب های تغذیه مواد غذایی ، اطلاعات جدید حریم خصوصی در App Store به شما امکان می دهد قبل از بارگیری خلاصه ای از اقدامات حریم خصوصی هر برنامه را مشاهده کنید.

حریم خصوصی و شفافیت را در اولویت قرار دهید. این به نفع کاربر شما است.

روند کار کلیدی را امتحان کنید

اپل به وضوح یک هدف برای بهبود برنامه Messages داشت. اکنون مکالمات پین شده ، جستجوی بهتر ، پاسخهای درون خطی ، ذکرها و توانایی یافتن GIF وجود دارد. آنها می دانند پیام ها بخش مهمی از سیستم عامل آنها است.

برای بهبود کارها و جریانهای اصلی در محصول خود ، وقت و تلاش خود را صرف کنید. در پایان پرداخت خواهد شد.

یکنواختی در خدمات Big Sure

منظور از ایجاد تغییرات مرکز کنترل و مرکز اطلاع رسانی ، ایجاد سازگاری از طریق اکوسیستم است. همچنین یک خط نماد متحد جدید وجود دارد. برخی از تغییرات بصری ، مانند نمادهای برنامه جدید ، با iOS 14 مطابقت ندارند. امیدوارم که آنها این مشکل را برطرف کنند

ثبات را حفظ کنید و به استانداردهای خود پایبند باشید. بار شناختی را کاهش می دهد ، رابط کاربری را قابل یادگیری می کند و احساس آشنایی و اطمینان را ایجاد می کند.

نمایان بودن وضعیت سیستم در Big Sure

چندین به روزرسانی و استاندارد سازی برای رابط کاربر سطح بالا از جمله مرکز کنترل ، ابزارک ها ، Spotlight و مرکز اطلاع رسانی انجام شد. این تغییرات وضعیت سیستم را واضح ، آسان و قابل تنظیم کرده است.

دسترسی سریع به کنترل ها و اطلاعات عمومی سیستم باعث می شود که یک رابط،  قابل اعتماد و پیش بینی باشد و باعث ایجاد اعتماد می شود.

به آنچه آشنا است پایبند باشید

هنگام طراحی مجدد آیکون های داک ، اپل آگاهانه سعی در حفظ شخصیت از نمونه اصلی داشت. همچنین صداهای جدید UI زیادی وجود دارد که به معنای واقعی کلمه در بالای قطعه های اصلی ساخته شده اند تا صدای آشنایی داشته باشند.

هنگام انجام یک طراحی مجدد ، تعصب آشنایی را بخاطر بسپارید: افراد تجربیات آشنا را ترجیح می دهند. بهتر است به جای ایجاد یک تجربه کاملاً جدید ، آنچه را که دارید بسازید.

بازخورد بصری را پاک کنید

dock و menu bar دارای یک رابط کاربری جدید هستند که به شما امکان می دهد در محلی که کنترل ها نشان داده می شود ، شخصی سازی کنید. روشی که آنها نشان می دهند دقیقاً چه اتفاقی خواهد افتاد ، به کاربر نشان می دهد که نه تنها رضایت بخش نیست ، بلکه یک شکل بسیار موثر ارتباطی است.

عواقب تصمیمات ، ترجیحاً بصری را به وضوح بیان کنید.

با تشکر!

نظر شما در مورد big sur تاکنون چیست؟ چه کار بهتری می توانستند انجام دهند؟

منبع: learnuxd.io

آکادمی آژانس طراحی دایره

آموزش طراحی در آژانس طراحی دایره شامل بوت‌کمپ طراحی ۰ تا ۱۰۰، طراحی تجربه کاربری، طراحی تعاملی، طراحی دیزاین سیستم، رنگ و تایپوگرافی و…

به اشتراک‌گذاری در

لوگو سایت

آژانس طراحی دایره

Search